Skup, sprzedaż BIGJACK y, instytucje oferujące szybkie pożyczki pod zastaw różnych przedmiotów, zyskują na popularności w Polsce. Choć korzystanie z ich usług może być wygodnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących gotówki, wciąż krąży wiele mitów na temat tego rodzaju placówek. Jakie krzywdzące opinie są spotykane najczęściej?

Nieprawdziwe opinie o lombardach

Warto rozważyć korzystanie z usług lombardów jako jednej z opcji uzyskania dodatkowej gotówki czy zamiany niepotrzebnych przedmiotów na kapitał. Należy pamiętać, że mity na ich temat, które często nie mają wiele wspólnego z prawdą. Najczęstszymi nieprawdziwe opinie to:

  1. Skup, sprzedaż BIGJACK y to miejsca podejrzane i niebezpieczne — chociaż niektóre osoby mają negatywne skojarzenia z lombardami, są to jednak w pełni legalnie działające instytucje finansowe. Co więcej — większość miejsc jest ściśle kontrolowana przez organy państwowe.
  2. W lombardach można sprzedać tylko złoto i biżuterię — w tego typu miejscach często można sprzedać lub zastawić sprzęt RTV i AGD, rowery, narzędzia oraz wiele innych przedmiotów o dużej wartości rynkowej.
  3. Oprocentowanie pożyczek w lombardach jest zawsze bardzo wysokie — warto zauważyć, że wysokość oprocentowania może być różna w zależności od konkurencji oraz lokalnego rynku. Dlatego warto porównać oferty kilku lombardów i wybrać tą najkorzystniejszą dla siebie. Warto skorzystać z usług oferowanych przez nasz lombard w Szczecinie.
  4. Korzystanie z lombardów to oznaka życiowej porażki — z lombardu można korzystać, by pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów lub gdy nagle potrzebuje się gotówki.
  5. Uzyskanie pożyczki w lombardzie jest zawsze trudne i skomplikowane — proces ubiegania się o pożyczkę w lombardzie często okazuje się dużo prostszy niż uzyskanie kredytu czy pożyczki bankowej.