Obecnie coraz więcej wszelkiego rodzaju transakcji związanych z pieniędzmi załatwiamy przez Internet, ale są takie sprawy, które z różnych względów wolimy – albo po prostu musimy – zrealizować stacjonarnie, korzystając z gotówki. Gdyby przeprowadzić ankietę wśród Polaków, gdzie wolą dokonać wymiany walut – online, czy stacjonarnie, pewnie większość wybrałaby drugą opcję. Opowiedzmy o tym, dlaczego i przyjrzyjmy się kwestii bezpieczeństwa w kantorze.

Wymiana walut w kantorze. Prawdziwe pieniądze, zero ryzyka

Niezależnie od tego, w jakim celu wymieniamy waluty i nie jest to dla nas sprawa biznesowa, a prywatne przedsięwzięcie, chętniej wybierzemy kantor stacjonarny z kilku względów. To prostsza opcja, bo nie musimy przeprowadzać żadnych głębokich analiz, czytać regulaminów i obawiać się, że coś pójdzie nie tak.

Prawdziwe pieniądze, banknoty i monety, kojarzymy z brakiem ryzyka. O ile do płatności w złotówkach online już spora część naszego społeczeństwa się przekonała, wymiany waluty w sieci nie znamy dobrze.

Bezpieczeństwo w kantorze dla przedsiębiorcy

Na jakiej zasadzie działają kantory walut?

A jak wygląda kwestia wymiany waluty z perspektywy przedsiębiorcy, który operuje większymi kwotami? – W naszym kantorze klientom, z którymi przeprowadzamy operacje finansowe o dużych kwotach, oferujemy konwój na terenie miasta. Bezpieczeństwo ma więc tutaj inny wymiar. Do tego dochodzi coś jeszcze: ceny negocjowane, co przy dużych stawkach ma szczególne znaczenie. Aktualne kursy walut ustalamy na bieżąco i mamy w tym ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Współpracujemy z klientami tak, by chętnie do nas wracali – a jeśli w perspektywie transakcji będzie więcej, możemy nawiązać stałą współpracę, co jest po prostu wygodne dla obu stron. Kantor wymiany walut to alternatywa dla wymiany pieniędzy w banku; transakcja jest dla większości klientów bardziej opłacalna. Choć kantor za wymianę walut pobiera swoją prowizję, co stanowi jego przychód, może zaproponować swoim klientom korzystne ceny.